כוכב ישראלי – טיול כוכב בפארק הביוספרי רמת מנשה

pic conact2

מידע כללי

החבילה מבוססת על שהות של כל הימים באתר לינה אחד "זהר בדשאwww.dgh.co.il בקיבוץ דליה הממוקם במרכזו של הפארק הביוספרי מנשה http://www.megido.org.il . הפארק מכיל מאות ק"מ של דרכי נוף נפלאות, שפע של מים כל עונות השנה, יערות צפופים וחורש טבעי ומאות רבות של מסלולי סינגל בכל הרמות. קרבתו של קיבוץ דליה לאתרי תיירות אטרקטיביים במיוחד מאפשרים להוסיף לחבילה סיורים ברכב של מס' שעות (חיפה, נצרת, ציפורי) ואף טיולים של יום שלם לירושלים, לכנרת ועוד..

 

יום1 | הגעה

הקבוצה תגיע לנתב"ג משם תוסע ל"זהר בדשא", אתר הבית של GO RIDE ISRAEL בקיבוץ דליה (www.dgh.co.il). לאחר התארגנות בחדרים הקבוצה תיפגש עם המדריך ומכונאי אופניים על מנת להתאים ולהרכיב את האופניים לקראת הרכיבה. ארוחת ערב (אופציה לסיור לילה בחיפה).

יום 2 – ארמגדון וחזרה

מידע כללי
מרחק כללי: 43 ק"מ
סה"כ טיפוס: 910 מטר
רמת קושי: מתקדם-מומחה
אטרקציות היום: ????

 מפת מסלול יומי

לחץ להגדלה

לאחר ארוחת בוקר במלון והתארגנות ראשונית (התאמות אחרונות של האופניים) נצא בדרכי נוף דרך גבעת הרקפות, נחל ספלול לתצפית 360 מעלות מגבעה 400. נמשיך דרך נחל קיני על שלל מעיינותיו ונגיע בשעה 11:00 לסיור של שעה בעתיקות מגידו. לאחר הסיור נחזור בדרכי היער העבות להפסקת צהריים שתתקיים בתצפית יפיפייה על עמק יזרעאל, התבור והרי נצרת. לאחר הפסקה קצרה נמשיך בסינגלים מגוונים ודרכי יער למלון.

יום 3 – נחל שופט

מידע כללי
מרחק כללי: 31 ק"מ
סה"כ טיפוס: 550 מטר
רמת קושי: מתקדם-מומחה
אטרקציות היום: ????

מפת מסלול יומי

לחץ להגדלה

לאחר ארוחת בוקר דשנה נצא לרכיבה במגמת ירידה לעין ריחניה. נמשיך דרך מס' סינגלים פורחים ומרתקים ונגלוש לעבר עמק השלום שם נספר את סיפור המקום.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2%D7%9E%D7%A7
_%D7%94%D7%A9%D7%9C%D7%95%D7%9D

משם נמשיך לקיבוץ הזורע בדרכי יער סלולות ונוחות. נעבור בחניון הזורע ונבצע תצפית נוף על עמק יזרעאל והרי הצפון (ביום טוב נראה אף את פסגות החרמון המושלגות). נרד לקיבוץ הזורע שם נבקר במוזיאון וילפריד ישראל ונשמע על האיש ופועלו

http://www.hazorea.org.il/newsCategory.aspx?categoryID=49. לפי רצון הקבוצה ניתן להרחיב את הסיור בקיבוץ להבנת היצירה הישראלית החשובה ביותר במאה הקודמת. נבקר במכון דגי הנוי של הקיבוץ, נראה את הרפת המתקדמת ונבין את מהותו של הקיבוץ המתבסס על תעשייה וחקלאות גם יחד.

לאחר הביקור בקיבוץ נחזור דרך נחל שופט, עין חשרת, שביל הנכים והמפל, חניון החרובים במשך כל ימות השנה.

יום 4 – הר חורשן

מידע כללי
מרחק כללי: 55 ק"מ
סה"כ טיפוס: 955 מטר
רמת קושי: מתקדם מומחה
אטרקציות היום: ????

מפת מסלול יומי

לחץ להגדלה

היום כולו יוקדש לרכיבת שטח באזור הר חורשן עם אפשרות להפסקת צהריים ביקב תשבי (אלטרנטיבה ארוחת גבינות ויין במושב עמיקם). נרכב בחורש טבעי שנשמר דרך נס מאז ימי העותומנים ונהנה מפריחות משגעות, נופים מקסימים ודרכים פתלתלות. במידה ופארק "מי קדם" יהיה פתוח, הסיור יכלול גם ביקור בפארק והליכה בנקבת המים מימי הורדוס.

pic6

מידע כללי
מרחק כללי: 56 ק"מ
סה"כ טיפוס: 1022 מטר
רמת קושי:מתקדם-מומחה
אטרקציות היום: ????

מפת מסלול יומי

לחץ להגדלה

לאחר ארוחת בוקר בקיבוץ דליה נצא ברכיבה לתצפית ראשונה בקרן כרמל נצפה על הגלבוע ועבר הירדן הפרושים לפנינו כמו על כף היד.

נמשיך בדרך נוף כרמל עד הגיענו למנזר המוחרקה שם נספר את סיפורו של אליהו הנביא ונביאי הבעל. לאחר הפסקת קפה נמשיך בדרכנו לביקור בכפרים הדרוזים עוספיה ודאלית אל- כרמל, נשמע על המסורת הדרוזית ונתרשם מהאופי המיוחד של העדה וכפריה.

אחר הצהריים נשוב דרך השטח לקיבוץ דליה.

 

יום 6 – פסיפסי ציפורי וכנסיות נצרת


מידע כללי
מרחק כללי: 39 ק"מ
סה"כ טיפוס: 810 מטר
רמת קושי: מתקדם
אטרקציות היום: ????

מפת מסלול יומי

לחץ להגדלה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בהקפצה למרכז השטח והאופניים ב"אלון הגליל" שם נתחיל את רכיבת היום. במהלך שלוש שעות הרכיבה הראשונות נהנה משלל סינגלים העוברים בינות לחורש טבעי ופריחה מדהימה. בשעה בשעה 11:00 נגיע לאתר "ציפורי שם נבקר במשך שעה ונהנה מהפסיפסים הנדירים ביופיים ומפעל המים שבמקום.

http://www.parks.org.il/ParksAndReserves/zippori/Pages/default.aspx))

לאחר הפסקת צהריים קצרה נמשיך בדרכנו לעיר נצרת דרך סינגל שמשית וגבעת אלה. לאחר סיור בשוק ובכנסיית הבשורה נעפיל חזרה דרך כפר החורש הסוללים ולרכב הממתין לנו, וחזרה למלון בדליה.

יום 7 – עזיבה

ארוחת בוקר, פרידות, הסעה לנתב"ג.

(אם הדבר יתאפשר מבחינת לוח הטיסות, הטיול יסתיים ביום 7 בלילה).

עלויות

עלות שירותי הקרקע לחבילה (נתב"ג – נתב"ג) תעלה לסוכן 1,060$ ל- 7 לילות. התכנית מדברת על 7 ימי רכיבה כך שמס' הימים יותאמו למועד הטיסה חזרה.

החבילה כוללת:

  1. הסעות מנתב"ג וחזרה וכן את כל ההקפצות של הקבוצה במהלך השהות ברכב הסעות חדיש.

  2. רכב שטח + עגלה לנשיאת אופניים לחלק מהימים ורכב בכוננות של חצי שעה במידה ונדרש להביא זוג אופניים חלופי או לתקן בשטח.

  3. 7 לילות במלון אופניים ברמה מעולה HB "זוהר בדשא".

  4. מדריך מוסמך כל הימים בעל ניסיון רב מאד גם בנושא רכיבת אופניים וגם בכל הקשור בהדרכת תיירות בארץ.

  5. התחשיב בוצע על קבוצה של 10 רוכבים. כל תוספת רוכב תקטין את העלות ב- 40$ לרוכב וההיפך כלומר, אם מספר הרוכבים ירד מעשרה, כל רוכב פחות מעלה את המחיר ב- 40$.

  6. בשלב זה קבוצה תמנה עד 15 רוכבים.

  7. טל"ח