סובב כנרת


לחץ להגדלה

כללי

לפנינו מסלול בן 142 ק"מ הסובב את הכנרת ונופיה ועובר דרך מרבית האתרים ההיסטוריים החשובים גם ליהודים וגם לנוצרים תוך שהוא חולף בפינות חמד ונופים נפלאים מעל האגם.

המסלול מחולק למקטעים וניתן לרכב אותו ב-3 עד 6 ימי רכיבה בהתאם לרמת הרוכבים.

במשך כל ימי הרכיבה נתאכסן במלון הכפרי המחודש בקיבוץ שער הגולן www.elmulgolan.co.il שם נוכל ליהנות מחדרים נוחים, ארוחות בוקר וערב מפנקות ובריכה מחוממת כל עונות השנה. הרוכבים יוקפצו בבוקר לתחילת המסלול וישובו מידי ערב למלון.

המסלול מומלץ לרכיבה בחודשים אוק' – מאי היות והחום בקיץ סביב האגם מגיע ליותר מ- 40 מעלות צלזיוס.

הסעות מנתב"ג ותל אביב לקיבוץ שער הגולן יאורגנו לקבוצות של 4 רוכבים ויותר

  

יום מס' 1 – שער הגולן – גבעת יואב דרך אתר הסוסיתא

מידע כללי
מרחק כללי: 31 ק"מ
סה"כ טיפוס: 795 מטר
רמת קושי: 3-4
אטרקציות היום: אנדרטת הטייסים התורכיים, אתר הסוסיתא, מצוקי הגולן

Daily track map:

מפת מסלול יומי
map 1

לחץ להגדלה

מסלול היום הראשון מתחיל בקיבוץ שער הגולן השוכן לגדותיו של נהר הירמוך המתאחד עם הירדן הדרומי באתר נהריים אליו נגיע ביום האחרון. נצפין בין מטעי הבננות והאבודקו נרכב בניחותא למרגלות הגולן עד לאנדרטת הטייסים התורכיים שם נעשה את ההפסקה הראשונה ונשמע את הסיפור המופלא של הטייסים.

day 1

נמשיך צפונה לאורך החוף המזרחי של הכנרת עד קיבוץ עין גב ומשם נתחיל להעפיל לרמת הגולן. נבקר בסוסיתא אתר יוצא דופן ומרשים ביותר שנבנה על ידי הורדוס ונחשף במשך שנים על ידי משלחות החופרות במקום ומגלות ממצאים מרתקים ומרשימים.

מכאן נמשיך במגמת עלייה ונפנה צפונה לאורך המצוק מעל החוף המזרחי של הכנרת תוך שאנו רוכבים כשמתחתינו כל העת אנו רואים את הכנרת והעיר טבריה בירת האיזור. נסיים את היום ליד היישוב גבעת יואב ונשוב למלון שלנו בקיבוץ שער הגולן

יום מס' 2 – גבעת יואב – גשר אריק

מידע כללי
מרחק כללי: 30 ק"מ
סה"כ טיפוס: 643 מטר
סה"כ ירידה:916 מטר
רמת קושי: 2-3
אטרקציות היום: נחל סמך, , מג'רסה, הזאכי, נהר הירדן ,"אום אל-קנאטיר, תעלת ההטיה הסורית, ח'רבת כנף

מפת מסלול יומי

map 2
לחץ להגדלה

day 2

את היום נתחיל בירידה תלולה לנחל סמך (ٍSemech) ולאחר שנחצה אותו נתחיל לטפס ל"אום אל-קנאטיר" בית כנסת משוחזר מהמאות הראשונות לספירה ומעיין מקסים בצידו ומשם לאורך תעלת ההטייה הסורית לכיוון נחל כנף ולבית כנסת עתיק נוסף בכנף. משם יש תצפית מדהימה על כל הכנרת כולה. נרד בירידה תלולה ובמהרה נתחבר לשביל המסומן של סובב כנרת ונמשיך דרך ערוצי המג'רסה והזאכי השופעים מים כל השנה לכיוון בקעת בית סידא. נסיים את היום תוך שאנו חוצים את נהר הירדן טרם כניסתו לאגם הכנרת ליד גשר אריק ונשוב אחר הצהריים למלון בקיבוץ שער הגול

day 2-2

יום מס' 3 – גשר אריק- מצוקי הארבל

מידע כללי
מרחק כללי: 45 ק"מ
סה"כ טיפוס: 1050 מטר
רמת קושי: 3-4
אטרקציות היום : כנסיית האושר, כפר נחום (אופציונאלי), ואדי חמאם, קבר יתרו, מצוקי הארבל.

Daily track map:

מפת מסלול יומי
map 3

לחץ להגדלה

היום השלישי שלנו מתחיל בגשר אריק ליד שפך הירדן ומטפס בתחילת המסלול לכיוון אלמגור. משם נמשיך ברכיבה נינוחה עד לכנסיית האושר הצופה על הכנרת. מכאן ניתן לרדת לכפר נחום לביקור קצר באתר הקדוש לנצרות. נמשיך בדרכנו מערבה, נחצה את כביש 90 ונרכב בין מטעי הבננות והמנגו עד למושבה מגדל. לאחר הפסקת התרעננות נגיע לכפר הבדוי ואדי חמאם ונכיר את צורת החיים של המיעוט הבדוי בארץ. נעפיל לכיוון הישוב רביד ונתחיל בירידה לכיוון קבר יתרו, המקום הקדוש ביותר בעולם לעדה הדרוזית. נסיים את היום בתצפית מרהיבה ממצוקי הארבל.

day3

יום מס' 4 – מצוקי הארבל – שער הגולן דרך אתר

מידע כללי
מרחק כללי: 37 ק"מ

סה"כ טיפוס: 514 מטר
רמת קושי:2-3
אטרקציות היום: טבריה, יער שוויץ, עין פוריה, ירדנית, הירדן הדרומי, סכר נהריים.

מפת מסלול יומי
map 4

לחץ להגדלה

היום מתחיל בבקעת הארבל ובתחילתו נרכב מעל העיר טבריה כאשר מולנו נוכל לראות את רמת הגולן ופסגותיו המושלגות של החרמון (בחורף). נמשיך בדרך נוף ליער שוויץ שם נוכל לצפות ממעל בהר ברניקי http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A8_%D7%91%D7%A8%
D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%99
)

נמשיך דרך אכנסיית הנוער היפה של פוריה לעבר "עין פוריה", מעין קטן שבו נוכל לפוש מעט ולהתכבד בכוס קפה או תה. מתחתינו כבר נוכל לראות את ישובי עמק הירדן, ערש הציונות ולהתרשם מהחקלאות המתקדמת והמשגשגת של האיזור. נמשיך לאתר ירדנית (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%A8%D7%93%D7%A0%D7%99%D7%AA) ומי שרוצה יוכל לטבול בירדן.

משם נרכב לאורך הגדה של הירדן עד לסכר נהריים שהוקם בשנות השלושים של המאה הקודמת במאמץ ליצור חשמל לישוב המתחדש בארץ ישראל. סיום היום יהיה לאורך נחל הירמוך הנשפך לירדן הדרומי בסכר נהריים עד למלון שלנו בקיבוץ שער הגולן.

day4