שביל הגולן

מידע כללי

לפנינו מסלול של כ- 150 ק"מ המחולק ל-4 מקטעים. תחילתו של המסלול בהר החרמון וסופו בדרום הכנרת. לאורך המסלול אטרקציות תיירותיות ונופיות נפלאות, אתרים היסטוריים, תצפיות מרתקות והמון המון טבע. מתאים לרוכבים ברמת קושי בינוני עד מתקדמים למרות שרובו במגמת ירידה. במהלך הרכיבות נתארח בכפר הנופש "נופי גונן" שיעניק בסיס יציאה ואירוח נפלא. אנו ערוכים לספק אופניים בכל הרמות ולבצע את כל הלוגיסטיקה הנדרשת על מנת לאפשר לרוכבים חווית רכיבה בלתי נשכחת.

שביל הגולן – היום הראשון

מידע כללי
מרחק כללי: 30 ק"מ
סה"כ טיפוס: 300 מטר
רמת קושי: מתקדמים 2-3
אטרקציות היום: הר החרמון, ברכת מן, הר כחל, נחל סנאים, נוה אטיב, תצפית נמרוד, נבי איליה, ברכת רם, נבי יעפורי, יער מסעדה, הר אודם

 מפת מסלול יומי

לחץ להגדלה

תיאור המסלול

נתחיל את היום בירידה נינוחה על הכביש עד לברכת מן, בריכת חורף סביבה מתקבצים עדרי הבקר, נרד לדרך מדהימה העוברת מעל נחל שיאון בסמוך להר כחל ולנחל סנאים )שם חיו עד לפני כמה עשרות שנים הסנאים האחרונים בארץ(. מולנו נוכל לראות את הר ברית בן הבתרים על אלוניו הענקיים. נגיע בסוף הדרך לנוה אטיב, מושב בסגנון אירופאי הנטוע על מורדות החרמון. משם נמשיך לעבר הישוב נמרוד כאשר בדרך אנו חולפים בפאתי הכפר מג'דל שמס. מנמרוד תצפית מרהיבה לעבר דרום הלבנון, ברך הליטאני, מבצר הבופור, הרי נפתלי ועמק החולה. תחתינו נוכל לראות במלוא הדרו את קלעת נמרוד. נמשיך בדרך נוף על גב ההר עד לנבי איליה, אתר דרוזי חדש יחסית הנמצא ליד הכפר מסעדה. נבקר בברכת רם וכן באחד המקומות הקדושים ביותר לדרוזים נבי יעפורי.

הקבר נמצא במרכזו של עמק יעפורי, עמק הנטוע כולו עצי דובדבן ותפוח ומעובד בצורה אינטנסיבית ביותר על ידי הדרוזים מהכפרים הסמוכים. נמשיך ברכיבה על הגדה הדרומית של ברכת רם לעבר יער מסעדה, יער צפוף המשלב אורן הסלע עם חורש ים תיכוני כאלונים ואלות. נעפיל שוב במעלה ההר לתצפית נוספת מהר אודם ונסיים את היום בג'ובה הגדולה, בור ענק שנפער בסלע הבזלתי של הגולן.

שביל הגולן – היום השני

מידע כללי
מרחק כללי: 30 ק"מ
סה"כ טיפוס: 750 מטר
סה"כ ירידה מצטברת: 840
רמת קושי: מתקדמים 2-3
אטרקציות היום: יער אודם, הר בנטל, עין זיון, הר השבשבות, אלוני הבשן

 מפת מסלול יומי

לחץ להגדלה

תיאור המסלול
נצא ברכיבה נינוחה דרך יער אודם דרומה. נחצה את כביש אלרום צומת גוב-געש. נמשיך בדרך נוחה דרך שטח אש פתוח עד קיבוץ מרום גולן. נעפיל בכביש תלול ביותר להר בנטל ומשם נבצע תצפית 100 מעלות שבאופק ניתן לראות ביום טוב את פאתי דמשק. נרד בסינגל זורם ונמשיך ממערב להר אביטל לכיוון קיבוץ עין זיוון. לאחר הפסקה קצרה בכניסה לקיבוץ באנדרטת השיריון נמשיך לכיוון הר השבשבות שם יוצרים חשמל על ידי שבשבות ענק. את היום נסיים בטיפוס קצר לאלוני הבשן דרך חורש טבעי צפוף של אלונים ואלות. נרד למושב אלוני בדרך נוחה לסוף יום הרכיבה.